Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

Hakkımızda

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Tarihçe

Bilindiği üzere Avrasya Üniversitesi Trabzon ilinde ikinci üniversite olarak 2010 yılında açılarak 2011- 2012 Eğitim Öğretim yılında faaliyete başlamıştır. Öncelikle ülkemizin ve bölgenin ihtiyacı olan Fakülte ve bölümleri aktif duruma getirilmiştir. Daha sonra bir takım incelemeler sonucunda bölgenin turizm potansiyeli göz önünde bulundurarak ihtiyaç duyulan Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu 2013-2014 Eğitim öğretim yılında Yüksek Öğretim Kurulunun onayı ile açılmış ve söz konusu eğitim öğretim yılı için Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümüne öğrenci kabul etmeye başlamıştır. Daha sonraki yıllarda yüksekokulun adı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu olarak değiştirilmiş, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümüne ek olarak Gümrük İşletme, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret ve Uluslararası Finans ve Bankacılık bölümleri açılmıştır.

Uygulamalı Yüksekokulu Misyon ve Vizyon

Misyon

Turizm, gümrük, finans ve ticaret sektörlerine ulusal ve uluslararası alanda katkıda bulunmaya hazır, temel bilgi, beceri ve araştırma teknikleri ile donatılmış, kaliteli mezunlar yetiştirerek ülkenin adı geçen sektörlerinde kalkınmasına hizmet etmek ve üniversitenin iş dünyasına açılan penceresi olmaktır.

Vizyon

Ürettiği evrensel nitelikte bilgi ve teknoloji ile Türkiye ve dünyadaki paydaşlarının geleceğine katkı veren bir yüksekokul olmaktır.